fbpx

Mimari ve Dekorasyon Hizmetleri Yapım İşi

Bir yapının hatasız ve eksiksiz şekilde hayata geçirilmesinin temelinde, mimarlık hizmetleri yatmaktadır. CAP YAPI da bir yapıya ait tüm iç ve dış mekanlar ile beraber ölçümler, konusunda tecrübe sahibi mimarlar eşliğinde hazırlık çalışması yapar. Hazırlanan mimari projeler kağıt üzerinde ve teknolojik sistemi altında bilgisayara 3 boyutlu biçimde aktarılır. Böylece inşaat mühendisleri ile beraber ortaklaşa gerçekleştirilecek çalışmalar, amaca uygun ve beklentiyi karşılayacak yapıların ortaya çıkmasına olanak tanımaktadır. Tabii bu doğrultuda mimarlık hizmetlerinin içerisinde bir pek çok farklı unsur yer almaktadır. Kalite ve mimarlık ile mühendislik değerlerinin ön planda tutulduğu çalışmalar, zamanında tamamlanmış ve istekleri karşılayacak yapıların sunulmasına imkan verir.Bu doğrultuda üç boyutlu modelleme, tasarım, proje yönetimi konuları ile beraber daha pek çok unsur anahtar teslim şekilde müşteriye sunulur. Bunun gerçekleşebilmesi için ise aşamalı biçimde proje öncesi hizmetler ve proje sonrası hizmet olarak, iki ayrı seçenek doğrultusunda çalışmaların ele alınması gerekmektedir.
Mimarlık Konusunda Proje Öncesi Hizmetler:Genel olarak mimarlık hizmetleri sadece çizimden ibaret değildir. Bu konuda proje öncesi ve sonrası birçok farklı unsur ele alınmak suretiyle, hatasız ve eksiksiz yapının hazır hale gelmesine imkan verilir. Bu doğrultuda ele alınması gereken bazı çalışmalar söz konusudur.
– Yatırım öncesi analiz gerçekleştirilmesi
– Fizibilite çalışmaları
– Proje hizmetleri
– İmar mevzuatı konusunda inceleme yapılması
– Akla gelebilecek her türlü yapı konusunda mimari projeler
– Üç boyutlu tasarım ile beraber animasyon çalışmaları
– Kentsel tasarım projelerinin yanı sıra giydirme cephe tasarım çalışmaları
– İç dekorasyon ve peyzaj projeleri
– Kişiye özel iç dekorasyon projeleri
– Statik, mekanik ve elektrik projeleri ile zemin etüdü
– Kat karşılığı değerleme ya da arsa değerlemesi
– Resmi kurum onayı ile ruhsat çalışmaları
Bütün bu çalışmalar tüm kurumsallığı ile CAP YAPI firmaSI bünyesinde tecrübe altında ele alınmakta ve hayata geçirilmektedir. Böylece güvenli şekilde uzun yıllar kullanılabilecek, ihtiyaçları karşılarken aynı zamanda her türlü hava şartına dayanıklı yapılar tasarlanmaktadır.
Dekorasyon Hizmetleri
İnsanlar yaşam alanlarının ve işyerlerinin hoş görünmesini ister, bu istek zaman içerisinde dekorasyon kavramını ortaya çıkarmıştır. Dekorasyon işleri profesyonelliği ifade eder ve usta eller tarafından yapılması gerekir.İstek ve ihtiyaçlara en hızlı çözümler sunmak amacı ile modern hizmetler sunan ustalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Özellikle konfor ve rahatlığın ön planda olduğu tasarımlar için deneyimli ekiplere güvenmek gerekir.
Dekorasyonun Her Aşaması Önemlidir
Mimari çözümler üreten en özel ve en uygun tasarımları isteklere uygun hale getiren dekorasyon ekibi çözüm odaklı çalışmalar yapar. Dekorasyon hizmetlerimiz nelerdir konusunda CAP YAPI müşterilerine oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır.
Dekorasyonun her aşaması önemlidir ve dikkat gerektirir. Bundan dolayı konusunda titiz çalışmalar yapan ustalar yaşam alanlarına istenen güzelliği katmaktadır. Herkesin rahat ettiği ve mutlu olduğu alanlar oluşturulur, müşterinin tarzına göre tasarımlar gerçekleştirilir.
Bütün Halinde Tasarımlar
Mekanların çevre şartları dikkate alınarak bir bütün halinde tasarımlar yaratılır. Doğru proje, doğru ekip ile hayata geçirilir.
Dekorasyon hizmetlerimiz nelerdir ve en fazla tercih edilen dekorasyonlar hangileridir sorusunun cevabını şu şekilde vermek mümkündür.
• Su ve elektrik tesisat yenileme işleri
• Asma tavan çalışmaları
• Tavan ve duvarlar da alçı sıva işleri
• Tavan ve duvarlar da boya badana
• Banyo ve tuvalet gibi ıslak zeminleri ve mutfak tezgah araları fayans işleri
• Çelik kapı değiştirilmesi
• PVC pencerelerin yenilenmesi
• Banyo ve mutfak dolabı ile vestiyer yapılması
• Duşakabin, banyo, tuvalet ve mutfak bataryalarının değiştirilmesi
• Pencere önü, denizlik ve kapı eşik mermerlerinin yapımı
• Dairelerin iç kapı değişimi
• Zemin döşeme parkelerinin yapılması.
Yaşam Alanları Baştan Aşağı Yenilenir
İç dekorasyon ve tadilat işinde en fazla yapılan çalışmaların gerçekleştirilmesi halinde yaşam alanları baştan aşağı yenilenir. Dekorasyon herhangi bir mağazadan alınan mobilya ya da aksesuarların yaşam alanlarına yerleştirilmesi demek değildir.
Psikolojiyi rahatlatan renklerin, aksesuar ve eşyaların bir arada kullanıldığı huzur veren mekanların oluşturulmasına dekorasyon denir ve bu oluşum bir sanattır. Herkes rahatlıkla bir şeyler tasarlar ancak önemli olan uygun tasarımı gerçekleştirmektir.
Uygun tasarım kişiden kişiye farklılık gösterir ve kesinlikle aynı tasarım herkes için uygulanmaz. Yalnız kişiye özel özgün tasarımlardır, güvenilir bir firma olan CAP YAPI istekler doğrultusunda kişiye en uygun tercihleri sular.
Dekorasyon hizmetlerimiz nelerdir cevabını veren CAP YAPI firması;
• İç ve dış dekorasyon malzemelerinin temin edilmesi
• İç ve dış dekorasyon malzemelerinin işçiliği ve montajı
• Her türlü alet ve ekipmanları eksiksiz şekilde temin eder
• Oluşan her türlü arıza, aksaklık ve kusuru anında müdahale ederek çözer
• Dekorasyon işinin eksiksiz ve tam olarak teslimini sağlayarak garanti verir.
Diğer hizmetler
Yaşam alanlarında tadilat ve dekorasyon açısından projelendirilmesi hizmetinin ardından şık mekanlar tasarlanıyor.
• Duvar örme ya da kapama
• Tesisat tadilat ve değişimleri
• Zemin ve cephe kaplama değişim ve tadilatları
• İç ve dış mekan boya ve tadilatları
• Zemin seramik ve kaplamaların değişimi
• Alçı sıva ve boyama gibi birçok hizmet ile müşterilere kullanmaktan haz duyacağı konforlu mekanlar oluşturuluyor.
CAP YAPI sizlere;
Mimari tasarımlar ile gerek inşaat aşamasında , gerekse kullanım alanlarının hayallerdeki gibi revize edilmesinde tüm hizmetleri sunuyor.

Bu bilgiyi paylaş

Ustamca Faydalı Bilgiler

Villa Yapım İşi

Hayalinizdeki villaya ulaşmak için tüm dokümantasyon işlerini hallettiniz, CAP YAPI ya nasıl bir yapı ve hayat biçimi istediğinizi tanımladınız, projelerinizi hazırlattınız, bütçeniz optimize edildi, inşaat

Devamını Oku»

Peyzaj İşleri

PEYZAJ Görüntüsü hoş olmayan her türlü alanın güzelleştirme çalışmalarının yapılması ve çevre düzeninin sağlanması olarak ifade edilebilir. Pek çok peyzaj türünden söz edilebilmekte olup günümüzde

Devamını Oku»

Mutfak Yapım İşi

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir?Granit Mutfak TezgahıGranit, doğal bir taş cinsidir. Daha dayanıklı ve yüzey işlemlerine daha uygundur. Bir çok renk seçeneği mevcut olup hemen her

Devamını Oku»