fbpx

İzolasyon Yalıtım Yapım İşi

İZOLASYON NEDİR ?
CAP YAPI olarak binaların uzun ömürlü olabilmesi, yapıların iç ve dış etkenlerden korunması için izolasyonu önemsiyoruz.

İzolasyon yapılmış binalar kar, yağmur, sıcak, soğuk gibi hava koşullarına ayrıca toprak altından zamanla gelecek olan yeraltı sularına karşı korunur. Yaşam alanlarımızda ısı geçişlerini kontol altında tutarak dengeli oda sıcaklıkları oluşturur. İstenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korur.

YALITIM ÇEŞİTLERİ
SES YALITIMI : Yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmayı sağlar.
Konutlar, okullar, hastene gibi gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlar, Sinema, konser salonu ve eğlence yerleri ayrıca jeneretör, hidrofor gibi çevreye yaydıkları gürültünün önlenmesi gereken alanlara ses yalıtımı uygulanır.
Bireyler üzerindeki davranış bozuklukları, çalışma verimindeki düşüş, duyma kayıpları ve bazı psikolojik rahatsızlıkların nedeni olan gürültü ses yalıtımı ile azaltılarak sağlıklı ve konforlu yaşam alanları oluşturulur.

ISI YALITIMI : Farklı sıcaklıktaki iki ortam arasında ısı geçişini azaltarak sağlıklı ve konforlu yaşam alanları kazandırır. Doğru malzeme ve doğru işçilikle yapılmış ısı yalıtımı uygulaması yaşam alanımızdaki nem, rutubet gibi küf ve mantar oluşumuna neden olan yoğuşmayı engeller, ısınmak ve soğutmak için harcadığımız enerjiden yaklaşık % 40-60 tasarruf etmemizi sağlar. Ve bu tasarruf sayesinde atık gazların azalmasıyla çevrenin korunmasına katkıda bulunur. Isı yalıtımı konforlu ve sağlıklı mekanlar oluşturur.

SU YALITIMI : Kar, yağmur gibi hava koşullarından, toprak altından zamanla gelecek yeraltı sularından binayı korumak amacı ile yapılır. Binaların temelinden çatısına kadar doğru malzeme ve doğru işçilikle yapılmalıdır. Su yalıtımı yapılmayan yada yanlış yapılan binalarda taşıyıcı kısımdaki donatılar korozyona uğrayarak taşıma kapasitesi düşer ve yapının dayanımı azalır. Ayrıca küf ve mantar oluşumuna neden olarak insan sağlığını tehdit eder. Su yalıtımı binanın güvenliği ve konforu için vazgeçilmezdir.

Bu bilgiyi paylaş

Ustamca Faydalı Bilgiler

Villa Yapım İşi

Hayalinizdeki villaya ulaşmak için tüm dokümantasyon işlerini hallettiniz, CAP YAPI ya nasıl bir yapı ve hayat biçimi istediğinizi tanımladınız, projelerinizi hazırlattınız, bütçeniz optimize edildi, inşaat

Devamını Oku»

Peyzaj İşleri

PEYZAJ Görüntüsü hoş olmayan her türlü alanın güzelleştirme çalışmalarının yapılması ve çevre düzeninin sağlanması olarak ifade edilebilir. Pek çok peyzaj türünden söz edilebilmekte olup günümüzde

Devamını Oku»

Mutfak Yapım İşi

Mutfak Tezgahı Çeşitleri Nelerdir?Granit Mutfak TezgahıGranit, doğal bir taş cinsidir. Daha dayanıklı ve yüzey işlemlerine daha uygundur. Bir çok renk seçeneği mevcut olup hemen her

Devamını Oku»